ŚWIĘTO DYNI W PRZEDSZKOLU !
Wpisany przez Katarzyna Pettka   

 

W czwartek 31 października w Naszym Przedszkolu odbyło się  ŚWIĘTO DYNI.

W jesienny nastrój wprowadziły nas świece, wrzosy i piękne pomarańczowe dynie. Przedszkolaki wiele dowiedziały się o tym warzywie. Nie tylko mogły je oglądać , dotykać i wąchać , ale również miały możliwość spróbowania smacznego kompotu z dyni.

Dla wielu dzieci było to całkiem nowe doznanie smakowe !

Dynia to również wspaniałe warzywo inspirujące do wykonania różnorodnych prac plastycznych - w każdej grupie powstało wiele rzeźb, lampionów, masek i innych wytworów, które przyozdobiły nasze sale i przedszkolną szatnię.

Dyniowe dekoracje i dyniowy smakołyk pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenianego warzywa a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy !

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

BIEDRONKIPSZCZÓŁKIMOTYLKIŻABKI

---------------------------------------------------------------------------------------------------------